Česky Pусский Polski English

NFC tagy

Slouží jako kontrolní body, jsou pasivní, takže nevyžadují žádné napájení. Bez nějaké energie by samozřejmě nefungovaly, pouze nejsou napájeny přímo. Elektřinu jim totiž dodá telefonem (čtečka) při načítání. Tagy využívají elektromagnetické indukce, a protože jim stačí poměrně málo energie (spotřeba se počítá v desítkách mikro wattů), už se bez externího napájení obejdou.

NFC tagy jsou složeny ze dvou částí: antény a čipu. Anténa je tou rozměrnější částí, protože pomocí ní probíhá přenos energie a dat. Díky tomu je velikost NFC tagu limitována, i když může být tenký třeba jen desetinu milimetru, anténa musí mít dostatečně velkou plochu, aby byla schopná vysílání telefonu přijmout. I ty nejmenší NFC tagy tak mají v průměru alespoň patnáct milimetrů. Samotný čip je sice jen jeden, skládá se z mnoha součástí, které celou komunikaci obsluhují a hlavně paměti, ve které jsou data uložena.

Standardní NFC čip

Standardní NFC čip Standardní NFC čip velikosti ISO karty. Lze ho použít pro vnitřní i venkovní prostředí. Připevňuje se tmelem nebo oboustrannou lepicí páskou. Při montáži je nutné dodržet minimálně 5 mm vzdálenost od kovových ploch.

Kruhový NFC čip

Kruhový NFC čip Kruhový NFC čip o průměru 29 mm. Je určen zejména do vnitřního prostředí. Je samolepicí a lze ho připevňovat i na kovové plochy.

Průmyslový NFC čip

Průmyslový NFC čip Svou robustní konstrukcí je určen zejména pro použití ve venkovním prostředí. Lze jej upevnit dvěma šrouby na jakékoliv plochy, včetně kovu.

NFC čipy do výbušného prostředí (ATEX)

NFC čipy do výbušného prostředí (ATEX) Speciální NFC čip lze připevnit na jakýkoliv povrch. Dostupné v růných barevných provedeních. Je certifikován do výbušného prostředí - více informací o certifikaci zde